3. Макулатура

Види Ціна за 1 кг Або кількість балів за кожен повний кг (в разі здавання ТПВ (вторсировини) за 1 грн за 1 кг в рамках програми «ECODBAY – ДБАЙМО ПРО ЕКОЛОГІЮ РАЗОМ»)*
Папір (архів тощо) Ціну в межах Львова та Львівської області уточнюйте будь-ласка  за телефоном на день здавання вторсировини

 (тел. 0682564503; 0639634042

Е-mail: ecodbay@gmail.com)

Ціна залежить від якості вторсировини

або 1 бал за 1 кг до Вашого сукупного рейтингу в програмі ECODBAY  (в межах календарного року)
Картон
Гільза
Книги
Газети
Інші види

*Примітка: накопичені бали не мають грошового еквіваленту, а лише використовуються для формування рейтингу в програмі «ECODBAY – ДБАЙМО ПРО ЕКОЛОГІЮ РАЗОМ», визначення переможців в кінці року та їх нагородження тощо.

Вимоги до здавання: суха, без забруднень їжею чи іншими жирними речовинами.

Не приймаємо: використані серветки, одноразовий картонний посуд, який забруднений їжею, жиром.


Цікаві факти про макулатуру:

Макулатура – це технічні відходи або продукція з паперу чи картону, виведена з процесу виробництва або використання, зібрана і в разі потреби відсортована. До категорії макулатури належать: некондиційний папір, газети, книги тощо, які йдуть на переробку в целюлозно-паперовому виробництві, а також побутові або виробничі відходи паперу, картону.

Макулатура — найважливіша сировина для паперопереробної промисловості (близько 2/3 зібраного волокнистого матеріалу). Головними її споживачами є виробники паперового та картонного упакування.

Сорти макулатури визначають залежно від її якісних показників. Розрізняють 5 груп макулатури — низькосортна, середньосортна, поліпшені сорти, посилені та особливі сорти.

Потрапляючи на завод з переробки вторсировини, привезений папір сортують за розміром, пресують у блоки і розміщують на складі, аж поки він не надійде у виробництво. На наступному етапі папір подрібнюють і розчиняють у воді з хімікатами, потім відокремлюють целюлозу від пластику та металу. Важливим фактором є неперевищення допустимої межі небажаних речовин у макулатурі, зокрема клею, пластмаси, тканини, фарби, лаку, металу. Це важливо для зменшення втрат якості нових продуктів, виготовлених з макулатури, яка містить ці речовини. Для отримання високосортної продукції друкарська фарба повинна бути усунена. Інакше можна виробити лише сірий картон. Отриману целюлозу вміщають у резервуари циліндричної форми, які обертаються навколо власної осі. Після цієї центрифуги сировина ще раз очищується від дрібного сміття. Відтак целюлозну масу, що містить друкарську фарбу та клейкі речовини, буквально миють.

Є два способи очищення. Перший (для не дуже «брудної» целюлози) – пропускання через воду. Другий (для целюлози з клейкого та кольорового паперу) – з використанням очисних засобів та повітря. Повітряні бульбашки, що пропускаються через розчин, вбирають в себе часточки чорнила. І в чані, на поверхні розчину, утворюється чорнильна піна, яку треба знімати. Внизу ж під нею – чиста знебарвлена целюлоза. Целюлозні волокна обробляють, додаючи крейду або барвники. Ці волокна придатні для виготовлення туалетного паперу, адже з кожним циклом переробки макулатури погіршується якість волокна паперової маси, що потребує використання певної кількості нового волокна.

Джерело