Чи є біопластик альтернативою пластиковій упаковці?

504

Чим вищий добробут людей, тим більше вони виробляють відходів. Щораз популярнішою стає онлайн-торгівля, а це додаткові пакувальні матеріали. Картон і папір, як і скло, здебільшого піддаються вторинній обробці і знову надходять у виробництво. А ось викинуті пластикові упаковки досі, як правило, спалюють. Екологи вже давно застерігають про катастрофічні наслідки забруднення планети. Однак огірки, моркву, зелень, багато фруктів, як і раніше, затягують у супермаркетах у поліетиленову плівку.

Великі надії покладають на полімерні матеріали, здатні “самоліквідуватися” природним шляхом. Так званий біопластик обіцяє бути хоча б частковим вирішенням проблеми пластикового сміття. На звалищах паковання з біопластмаси розкладається під впливом сонячного світла, вологи, температури, мікроорганізмів.

Проте експерти скептично оцінюють біопластик з відновлюваної сировини. “Біопластмаса стає виправданням лавиноподібного виробництва одноразових упаковок, пожирає шалені ресурси”, — критикує Фішер. Водночас біопластмаса, за його словами, з погляду екології нічим не краща від пластмаси з нафти. Багато біопластику, за словами експерта, так і не доходить до компосту: його виймають зі сміття під час сортування і спалюють, як і звичайні пластикові упаковки. Тому еколог з Берліна не бачить сенсу в заміні пластикових пакетів паперовими. Замість цього він рекомендує повністю відмовитися від одноразової тари.

Джерело: http://www.dw.com