Україні загрожує дефіцит прісної води…

1573

Інститут водних проблем та меліорації прогнозує, що до 2050 року будемо імпортувати питну воду. Це поставить під загрозу якість життя мільйонів людей та цілі галузі економіки.

Одна з причин деградації водної екосистеми – масові порушення природоохоронного законодавства.

Найбільша загроза для водойм – це скиди шкідливих речовин, неочищених стічних вод та захаращення річок і озер сміттям. Тобто воду отруюють, а потім її люди беруть для забезпечення своїх потреб у водопостачанні – п’ють та зрошують нею поля, забруднюючи власний організм та ґрунти небезпечними сполуками.

Справжньою бідою для українських водойм стали фосфати. Вони містяться майже у всій побутовій хімії, яку використовує кожен з нас щоденно.

Гербіциди та частина добрив опиняються в річках після того, як аграрні господарства розорюють береги, порушуючи захисні смуги.

Невміння цивілізовано поводитись зі сміттям призвело до формування величезних смітників на берегах водойм.

Глобальні зміни клімату є вирішальними й для України. Зростання середньорічних температур провокує активне випаровування вологи. До кліматичних змін додається нераціональне використання води та масові викиди нечистот й шкідливих речовин в поверхневі води. При її транспортуванні в середньому втрачається до 15%, а в житлово-комунальному секторі втрати доходять до катастрофічних 60%.

Джерело