Зарубіжний досвід щодо переробки ТПВ

З огляду на те, що матеріал для пластикового паковання виготовлено з нафти, відмова від нього може суттєво заощадити бюджет. Наприклад, за повідомленням CNN, у Китаї підрахували, що така економія становитиме 37 млн барелів нафти щороку, — і відмовилися від виробництва пластикових пакетів.

Отож, проблема пластику поступово стає загальнолюдською, і кожна країна обирає свої методи боротьби. Минулого року Італія стала першою в Європі країною, що заборонила використання одноразових пластикових пакетів, котрі не розкладаються. Низка країн, зокрема Китай, ПАР, Кенія, Уганда, Бангладеш, заборонили використання тонких пластикових пакетів, а деякі (Руанда, Сомалі, Танзанія) ввели радикальнішу заборону на застосування будь-яких пластикових пакетів. Ірландія в 2002 році ввела податок у розмірі 15 євроцентів за пакет, її прикладом скористалися Бельгія, Швейцарія, Німеччина, Іспанія, Норвегія та Нідерланди, а Вельс, окрім податку, ввів ще штраф для власників крамничок, котрі продовжують видавати пластикові пакети безкоштовно. За даними Агенції із захисту довкілля США, щороку у світі виробляють і використовують приблизно трильйон пластикових пакетів, і лише 10 відсотків після використання потрапляє на переробку. В Україні «відсоток повернення» ще менший.

Нові сміттєві баки з кількома відсіками для різного виду сміття розрахованi на соціально відповідальних громадян, які не хочуть бути поглинуті океаном пластикових відходів.

Джерело

Цікаві статті: